Placebo - Sleeping with ghosts

21. února 2014 v 21:43 | nerrti |  Školní věci
Už je to déle, ve druhém ročníku, cca před rokem jsme měli oddechové zadání, které nás všechny mělo spíš na chvíli zabavit, než, že by to byl nějaký rozsáhlý projekt, totiž cover na oblíbené hudební CD.Pochopitelně mně hlavou projely všechny možné věci, od Parov Stelar, Kosheen až po popíkové věci, které jsou spíše mými "guilty pleasures", až k takovým těm jednotlivým písničkám, které mi vyskakovaly zničehonic v hlavě. Nakonec jsem ale udělal toto.
Je to taková hříčka s barvami, lehce peprnějším motivem a pokusil jsem se i o osobitou kresbu (která je samozřejmě anatomicky úplně v háji :D). Nejlepší bylo, že když nám učitel dělal kázání, tak prohlásil, že něco takového jako jsou oblíbené covery různých alb, ani moc hodnotit nejde, protože každá hudba má svůj styl, každý jsme to pojali jinak (někteří fotili, někteří kreslili, někteří dělali koláže) a že nám k tomu nemá co říct. Ale druhý pedagog mi vyzdvihl kontrastní barvy, že se to sice hodně používá, ale že se díkytomu cover neztratí.
Placebo je věc, kterou jsem poslouchal hrozně moc, měl jsem staženou většinu alb, v mobilu nejvíc písní a řekl bych, že jejich hudba na mě měla hodně velký vliv. Ale je to věc určitého období mého života a v té době šlo spíše už o nostalgické vrácení se k oblíbené kapele. :)
Přesto mě dělání coveru moc bavilo, ukázalo mě to pár možností, které jsem mohl dělat. Propojil jsem v tomto dílu programy Photoshop, Illustrator, potom ruční kresbu a samozřejmě i zakrvácený kapesník, protože mi ten den shodou okolností tekla krev z nosu a já místo abych kapesník vyhodil, tak jsem jej shledal skvělým materiálem na texturu.

s pozdravem, nerrti :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vénya Vénya | Web | 3. března 2014 v 10:22 | Reagovat

Nejsem žádný odborník, ale moc se mi to líbí:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama