Wood 2014

30. dubna 2014 v 22:15 | nerrti |  Školní věci
Po sérii poměrně zábavných a hravých úkolů přišlo hodně nešťastné období, kdy jsme dělali věci vcelku nudné a protivné a přestože se na konci objevil záblesk jakési invence (nadšení je hodně silné slovo) , bohužel se nesetkaly s příliš velkým úspěchem.

Prvním (a asi jediným, co stojí za zmínku) takovým úkolem byl plakát na řezbářský workshop Univerzity Tomáše Bati. Učitel nám k tématu řekl víceméně minimum, chtěl po nás schématický plakát - text, fotografie orientovaná na střed - načež po několika dnech otočil, že děláme věci, které za nic nestojí a at vymýšlíme něco lepšího. Byla to poměrně smutná situace, většina z nás byla dost otrávená, mě nevyjímaje. Ve třídě panovala absolutní ponorka, pracovní morálka byla na nule a nikomu se nechtělo nic vymýšlet, protože nás nikdo neposouval dál.
První můj nápad se nesl v takovémto duchu:
V podstatě jsem jenom využil dřevěnou texturu, kopl ji přes text a dal pod to jinou texturu jiné barvy. Plakát byl vymyšlen i v opačné barevné kombinaci, ale to myslím není nutné sem dávat.
Poté co mi učitel vynadal, že je to nudné (což asi i je) tak jsem zkoušel vytvářet nějaké různé věci, protože se mi nechtělo nic fotit, protože prostě fotit neumím, respektive jsem grafik, nikoliv fotograf.
Nakonec jsem se ale k focení dostal. Jak? Inu, důležité je, že přišel JINÝ učitel a předhodil nám plno témat, které bychom mohli použít. Jen tak si hrál se slovíčky a přivedl nás asi k tuně nápadů. Jak slovíčkařil, tak zaznělo "dřevěná voda - tekoucí dřevo" a nápad na plakát byl hned na světě. S tímhle plakátem jsem byl nejspokojenější a dosud jsem na něj víceméně hrdý. Bohužel u pana učitele příliš velký úspěch neslavil. Fotku kohoutku jsem taky pořídil já, společně se šikovnější spolužačkou na focení (ona nastavila foťák, já udělal cvak:D).

A poslední věc jsme už udělali společně s jinou spolužačkou, protože už nevěděla co s tím. Za nápadem stojí ona, já jsem udělal tu část s písmem a některé úpravy.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 womm womm | E-mail | Web | 5. srpna 2014 v 19:14 | Reagovat

Pán učiteľ je nejaký múdry :D Okrem toho prvého sa mi páčili všetky. Má nejaké veľké nároky nie? :D :D

2 nerrti nerrti | Web | 6. srpna 2014 v 19:49 | Reagovat

[1]: Nevím jestli je úplně náročný, ale v mnohém se s ním neshodujeme. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama