Upoutač - Louis Isadore Kahn

16. listopadu 2014 v 15:30 | nerrti |  Školní věci
Takhle jsem si vzpoměl na toto místo a říkal jsem si, že by bylo vhodné jej zase oživit doplněním nějakých věcí, které dělám. Jako první mě napadlo toto, protože je to asi vrchol mé školní tvorby, hned první úkol. Zadáním bylo vytvořit upoutač / plakát na oblíbeného umělce a k tomu odpovídající publikační články do časopisu.

Vybral jsem si jako jediný architekta, v první řadě proto, že jsem se poněkud ztratil v umělcích a zjistil jsem, že je pro mě dost těžké najít jednoho hlavního uměleckého představitele, který by se mi dost dobře dělal, zatímco u architektů je to jednodušší, mám vysloveně rád Kahna, jeho věci se mi líbí a k tomu jsou nehorázně graficky vděčné.
Takže jsem vytvořil plakát, který vypadá takto. (když na obrázek kliknete, měl by se vám zobrazit pohodlněji v samostatném okně tak akorát.)
Ani mi to nezabralo tolik času a byl jsem spokojený.

Potom přišla část druhá a to tvoření publikačních článků. To už mi zabralo času víc, chvíli sjem tápal, ale potom jsem se u úvodní dvojstrany inspiroval konstruktivismem, který frčel v šedesátých letech a druhé dvě dvojstrany jsem nějakým způsobem narouboval v souvislosti s tímto. O text se příliš neopírejte, neboť se jedná o výtažky z internetových serverů, jako je wikipedie atp., protože přeci jenom vytvořit vlastní publikační text nebylo naším úkolem.
A co vy? Jaký máte vztah k brutalistní Kahnově architektuře a a jak se vám plakáty pozdávají?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama